اطلاعیه شماره ۹ معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی(در خصوص نحوه برگزاری امتحانات پایانی )

 | تاریخ ارسال: 1399/3/20 | 
قابل توجه اساتید، دانشجویان، دانشکده‌ها و گروه‌های آموزشی
تصمیم گیری درخصوص نحوه برگزاری امتحانات پایانی نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹-۹۸ برای تمام دانشگاه‌های کشور بسیار دشوار و حساس بوده است. اغلب دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه صنعتی امیرکبیر به دنبال برگزاری امتحانات بصورت حضوری بوده تا شرایط عادلانه‌تری را برای ارزیابی تلاش دانشجویان در یک ترم فراهم آورند. بدین منظور طرح‌های مختلفی بررسی شد، از جمله برگزاری امتحانات در تهران و همچنین مراکز استان‌های مختلف کشور برای کاهش حضور دانشجویان در خوابگاه‌ها. در این خصوص هماهنگی‌های زیادی صورت گرفت، لکن با توجه به افزایش شدید آمار مبتلایان به ویروس کرونا شرایط تغییر نموده و با توجه به افزایش احتمال به خطر افتادن سلامتی اعضاء هیات علمی، کارکنان دانشگاه و دانشجویان عزیز، هیات رئیسه دانشگاه در جلسه سه شنبه مورخ ۹۹/۳/۱۳ بندهای زیر را تصویب نمود:
  1. ارزیابی دروس غیرعملی مقطع کارشناسی بر اساس ارزیابی مستمر و امتحان پایانی غیرحضوری انجام می گردد و نتیجه ارزیابی استاد درس بصورت رد یا قبول در کارنامه ثبت خواهد شد.
  2. ارزیابی دروس غیرعملی مقاطع تحصیلات تکمیلی بر اساس ارزیابی مستمر، پروژه های درسی و امتحان پایانی غیرحضوری انجام می گردد و نتیجه ارزیابی درس بسته به ماهیت درس و نظر استاد بصورت رد/قبول و یا نمره ثبت در کارنامه خواهد شد.
پیرو مصوبات فوق، کلیات برنامه ریزی امتحانات بصورت زیر خواهد بود:
  1. تمامی امتحانات دروس غیر عملی کارشناسی و دروس تحصیلات تکمیلی با یک تاخیر سه هفته ای (نسبت به تقویم آموزشی اولیه) از تاریخ شنبه ۱۴ تیر الی پنجشنبه ۲۶ تیر طبق ترتیب و ساعات اعلام شده در پورتال آموزش برگزار خواهد شد.
  2. اساتید محترمی که نیازمند فرصت بیشتری برای ارائه درس خود می باشند، می توانند بدین منظور از بازه ۷ الی ۱۲ تیر استفاده نمایند.
  3. مهلت قطعی کردن نمرات کارشناسی توسط اساتید محترم ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۲۹ مرداد می باشد.
  4. مهلت قطعی کردن نمرات تحصیلات تکمیلی توسط اساتید محترم ساعت ۲۴ روز دوشنبه ۱۷ شهریور می باشد.
  5. دانشجویانی که در آزمون‌های دروس ریاضی۱، ریاضی۲، معادلات دیفرانسیل، فیزیک۱، فیزیک۲، برنامه ریزی کامپیوتر و محاسبات عددی مردود می شوند، می توانند در امتحان مجدد (گروه ۱۰۰) ترم تابستان و یا نیمسال‌های بعدی شرکت نمایند.
  6. ارائه دروس عملی و بخش عملی دروس نظری-عملی از ۱۵ شهریور ماه  تا ۱۰ مهر ماه به صورت فشرده برنامه ریزی و برگزار خواهد شد و ثبت قطعی نمرات این دروس تا ۱۶ مهر ماه مقدور می باشد. رعایت پیش نیازی این دروس برای ترم اول ۰۰-۹۹ الزامی نمی باشد.